Після позитивної динаміки, показаної у лютому та березні, у квітні вітчизняні металургійні підприємства значно скоротили випуск готової продукції. Так, загалом по Україні у квітні виробництво готового прокату впало на 8,4%, сталі – на 10,1%, чавуну – на 7,1%.
Серед гігантів вітчизняної металургії у квітні приріст виробництва у порівнянні з березнем показали лише Азовсталь та Міттал Стіл Кривий Ріг. Виробництво готового прокату на Азовсталі в порівнянні з березнем зросло на 4,9%, сталі – на 1,6%, чавуну – на 0,6%; на МС Кривий Ріг виробництво готового прокату зросло на 6,2%, сталі – на 1,8%, а от чавуну зменшилось на 9,1%. Решта флагманів української металургії зменшили обсяги виробництва: у квітні Алчевський меткомбінат зменшив обсяги виробництва готового прокату на 28,4%, сталі – на 29,7%, чавуну – на 38,6%; Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча виплавив готового прокату на 11,1% менше, сталі – на 10,9%, а чавуну – на 22,8%; виплавка готового прокату на Запоріжсталі впала на 11,9%, сталі – на 7,3%, чавуну – на 23,3%.
Перед металургійними підприємствами й надалі стоїть проблема з ринками збуту та вартістю продукції. Більшість експертів сходяться на думці, що в травні ситуація значно не покращиться. Додатковим стримуючим фактором стане велика кількість вихідних у травні.
Однак не все так погано у царстві металу. Як ми зазначали раніше вертикально інтегровані холдинги мають запас міцності. Так, нещодавно група Метінвест завершила угоду по купівлі 100% американської шахти United Coal Company. Умови та сума угоди не розголошується. Купівля американської шахти дозволить холдингу самостійно забезпечувати свої виробничі потужності коксуючим вугіллям (на даний момент група забезпечує власні потреби на 40-50%).
Автори: Мороз Володимир, Щур Андрій КУА «ІТТ-Менеджмент»
|